Klinka włosów Centrum trychologiczne

Zabieg na łojotok Warszawa Wawer

Zabieg na łojotok Warszawa Wawer

Skóra głowy zarówno jak skóra na ciele wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji.
Zanieczyszczenia powietrza, przetwarzana żywność, zaburzenia hormonalne to niektóre z przyczyn nadmiernego przetłuszczania się włosów. Nadmierny łojotok może przyczynić się do powstawania nieprzyjemnego zapachu, świądu a nawet łysienia.

Skóra głowy każdego z nas naturalnie się natłuszcza. Sebum pomaga chronić i wspierać włosy i skórę.

Nadmiernie tłusta skóra głowy może być problemowa –  włosy często są tłuste lub brudne. Tłusta skóra głowy to czasem jeden z objawów chorobowych.

Przyczyny nadmiernego przetłuszczania skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry
Łojotokowe zapalenie skóry to stan, który podrażnia skórę. W miejscach z dużą ilością gruczołów łojowych, w tym na skórze głowy, pojawiają się różowe, łuszczące się obszary skóry.
Może wynikać z reakcji alergicznej lub być objawem choroby autoimmunologicznej. To nie jest poważny stan. Zabiegi często mogą go wyleczyć lub maksymalnie załagodzić.

Choroby skóry
Choroby skóry, takie jak egzema i łuszczyca, mogą powodować pojawienie się czerwonych, łuszczących się plam na skórze głowy.Oba te stany są zaburzeniami związanymi z dysfunkcją odporności.

Trądzik na czole
Trądzik na czole rozwija się, gdy olej i substancje komórkowe skóry zostają uwięzione w porach. Może również prowadzić do gromadzenia się określonych bakterii trądzikowych i wywoływania guzków trądzikowych.

Nadmierna produkcja łoju.
Za pracę gruczołów łojowych odpowiedzialna jest w dużej mierze gospodarka hormonalna. Osoby z podwyższonym poziomem testosteronu i androstendionu często borykają się z problemem nadmiernego przetłuszczania.
Działania trychologiczne to często współpraca z zaprzyjaźnionym endokrynologiem, który zajmuje się doprowadzeniem hormonów do właściwych poziomów.

Genetyka
Twoje geny mogą mieć wpływ na to, ile łoju produkują twoje gruczoły i jak grube są twoje włosy.

Zabiegi na nadmierne przetłuszczanie:
(przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji dokładnie analizujemy objawy i staramy się ustalić przyczynę, aby dobrać jak najlepszą rozwiązanie)
– peeling skóry głowy
– dermabrazja tlenowa
– oczyszczanie wodnowodorowe
– infuzja tlemnowa
– dersonvalizacja
oraz wiele innych możliwości terapeutycznych.
Każdy klient otrzymuje również zalecenia na temat właściwej kuracji domowej.

Pierwsze efekty odczuwalne są zaraz po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej świeża i dotleniona, włosy są bardziej odbite od nasady. Dzięki regularnym zabiegom włosy możemy myć rzadziej i cieszyć się świeżą, pełną objętości fryzurą.

 

 

Author Info

Magdalena Pankowska

No Comments

Comments are closed.