Klinka włosów Centrum trychologiczne

Trychologia

Co to jest trichologia?

Trychologia pochodzi od greckiego słowa „tricho”, co oznacza „włosy” i jest gałęzią medycyny, która ma związek z anatomią, wzrostem i chorobami włosów.

Powody, dla których warto skonsultować się z trychologiem

Wypadanie włosów może wywoływać ogromny stres. Najczęstszym rodzajem wypadania włosów jest tak zwana „łysina typu męskiego”, która pomimo swojej nazwy może wpływać zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn – łysienie androgenowe. Ten rodzaj łysienia jest tak zwanym łysieniem progresywnym – postępuje, kiedy nie jest w żaden sposób wyhamowywany a w najostrzejszym stadium powoduje całkowite wyłysienie na koronie głowy (u mężczyzn). Doświadczony Specjalista Trycholog jest w stanie powstrzymać proces łysienia poprzez zahamowanie wpływu DHT – dihydrotestosteronu na mieszki włosowe. W połączeniu z właściwą stymulacją mieszka – pobudzanie np. dermarollerem Klient uzyskuje gęstsze włosy i świeżą skórę głowy.
Łysienie telogenowe – to tzw. reaktywny rodzaj wypadania włosów. Na skutek danego bodźca np. narkoza, antybiotykoterapia, stan zapalny, ciąża, poród, stres, niewłaściwa dieta etc. dojść może do wypadania telogenowego. Jest to najczęstszy po androgenowym rodzaj łysienia. Specjalista Trycholog dzięki wywiadowi i badaniu jest w stanie znaleźć przyczynę problemu. Wyciszenie, wyleczenie lub zupełne wyeliminowanie przyczyny łysienia oraz wprowadzenie właściwej kuracji pobudzającej odrost gwarantuje zdrową i gęstą fryzurę sprzed problemu.
W naszych gabinetach spotykamy się również z problemami:

  •  łysienie plackowate
  • łysienie bliznowaciejące
  • łojotok
  • łuszczyca
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • atopowe zapalenie skóry
  • łupież
  • zniszczone włosy

Ogromne doświadczenie, oraz współpraca ze specjalistami z zakresu medycyny, dietetyki, farmakologii, biotechnologii, kosmetologii, fryzjerstwa i wieloma innymi specjalistami gwarantują nam holistyczne podejście do każdego Klienta oraz najwyższą skuteczność zalecanych kuracji.

Problemy skóry głowy

od łupieżu po stany zapalne, to bardzo częste przypadki z jakimi spotyka się trycholog. Podobnie jak w przypadku włosów, problemy te mogą być objawem niektórych zmian metabolicznych. Stres, zła dieta, a nawet niektóre alergie na niektóre pokarmy, mogą być odpowiedzialne za gromadzenie się i nadmierne złuszczanie martwych komórek skóry.
Pielęgnacja nadmiernie przetłuszczających się włosów, jest kolejnym obszarem, w którym często poszukuje się porady wykwalifikowanego trychologa. W tym przypadku wskazówki dotyczące właściwego rodzaju szamponu czy peelingu dla konkretnej osoby oraz częstości stosowania mogą być szczególnie istotne

Problemy ze strukturą włosów

mogą być spowodowane przez nadmierną ekspozycję na ciepło lub silne chemikalia, lub przez wiele napięć, którym poddajemy nasze włosy. W takich przypadkach współpraca z fryzjerem jest bardzo ważna.

W jaki sposób trycholog może pomóc ci w wypadaniu włosów?

Wykwalifikowany trycholog może zidentyfikować i leczyć wszystkie formy wypadania włosów, łamania trzonu włosa i zaburzenia skóry głowy. Włosy są jedną z najbardziej aktywnych metabolicznie tkanek organizmu, często odzwierciedlają pierwsze oznaki zaburzeń wewnętrznych. Włosy i skóra głowy są tak samo ważne jak inne obszary ciała w ogólnej ocenie zdrowia.

Preparaty trychologiczne i farmaceutyczne

Szczególnie w przypadku zaburzeń skóry głowy Twój trycholog może przepisać kremy i szampony do stosowania w gabinecie lub w domu. Zostaną one dobrane dla indywidualnych potrzeb Twoich i Twojej skóry. Te produkty powinny zawsze być stosowanee ściśle według instrukcji.

Sprawdzona strategia działania trychologicznego –  „3 kroków „

Krok 1: WŁAŚCIWA DIAGNOZA: Osoby, które cierpią z powodu wypadania włosów zazwyczaj nie wyhamowują problemu, ponieważ nie znają jego przyczyny, zanim zdecydują się na leczenie. Korzystając ze sprawdzonej strategii 3-etapowej, pomożemy Ci odkryć przyczynę utraty włosów przed podjęciem leczenia, aby wyeliminować wypadanie włosów.

Krok 2 – INDYWIDUALNE DZIAŁANIE: Kiedy dotrzemy do źródła utraty włosów, opracujemy synergiczny plan leczenia, aby skutecznie wyhamować ich wypadanie. Przyjęcie tego podejścia zapewnia najlepsze resultaty. Minimum 3 miesiące na regenerację; dlatego może upłynąć minimum kwartał, zanim Twój organizm dostosuje się do leczenia i zauważysz postępy. Należy pamiętać, że każda osoba reaguje inaczej na leczenie. Aby osiągnąć maksymalne wyniki, musisz zaufać procesowi i zachować spójność z programem leczenia. Pamiętaj, że utrata włosów nie nastąpiła z dnia na dzień, dlatego odzyskanie włosów wymaga czasu i cierpliwości.

Krok 3: ODROST: Po minimum 3 miesiącach (niekiedy dłużej) Twoje włosy zaczną się poprawiać. Gdy organizm wróci do równowagi, utrata włosów ustabilizuje się, a włosy staną się zdrowsze i grubsze. W niektórych przypadkach całkowite wyleczenie może nie być możliwe z powodu spłycenia mieszków włosowych; w związku z tym można oczekiwać, że uda się odzyskać włosy w miejscach, w których są aktywne mieszki.

Właściwa diagnoza i odpowiednie metody działania to klucz do pięknych włosów.

 

Dodatkowe usługi dla piękna włosów

W niektórych przypadkach trycholog może udzielać porad Pacjentom, którzy chcą wykonać przeszczep włosów. Posiadamy gabinety partnerskie do których nasi Klienci mogą zgłosić się na bezpłatną konsultację z tego właśnie zakresu.

Dla osób pragnących uzyskać dodatkowe włosy w sposób niechirurgiczny – posiadamy rozwiązania specjalnych permanentnych i niepermanentnych systemów zagęszczania. W naszym gabinecie Klienci mogą zapoznać się z metodą jaką jest niechirurgiczny system zagęszczania włosów.

Doradztwo i wsparcie mogą otrzymać osoby, które straciły włosy w wyniku chemioterapii.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o zarejestrowanych w Twojej okolicy trychologach lub sprawdzić, czy twój tricholog jest członkiem Stowarzyszenia Trychologicznego kliknij w link https://zbadajwlosy .pl/, dzięki platformie będziesz mógł zapisać się na wizytę on line.

Życie nie jest idealne, ale Twoje włosy mogą być…

Zapraszamy na wizytę,
Zespół Wawer Clinic
Tel.: 5 1111 5555

Otwórz Chat
1
Close chat
Witaj! Dziękujemy za odwiedzenie nas. Naciśnij przycisk Start, aby porozmawiać z naszym wsparciem :)

Start