Klinka włosów Centrum trychologiczne

Mezoterapia

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to technika, która polega na iniekcji witamin, osocza, enzymów, hormonów i ekstraktów roślinnych, aby odmłodzić i zagęścić skórę, wyhamować wypadanie włosów i pobudzić ich odrost a także usunąć nadmiar tłuszczu.

Michel Pistor, francuski lekarz, opracował tę technikę w 1952 roku. Początkowo była stosowana w celu łagodzenia bólu. Od tego czasu zyskała popularność w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata.

 

Obecnie mezoterapia służy do:
 • usuwania zmarszczek, bruzd, przebarwień
 • zagęszczenia skóry
 • rozjaśnienia skóry
 • regeneracji skóry
 • leczenie łysienia

Technika ta wykorzystuje bardzo cienkie igły, aby dostarczyć serię zastrzyków do środkowej warstwy (mezodermy) skóry. Ideą mezoterapii jest to, że koryguje podstawowe problemy, takie jak słabe krążenie i stany zapalne, które powodują uszkodzenia skóry.Nie ma standardowej formuły dla substancji wstrzykiwanych w mezoterapii.

Specjaliści stosują wiele różnych rozwiązań, w tym:
 • osocze własnej krwi
 • hormony, takie jak kalcytonina i tyroksyna
 • mieszanki witamin i kwasu hialuronowego
 • enzymy, takie jak kolagenaza i hialuronidaza
 • ekstrakty ziołowe
 • witaminy i minerały

 

Ile kosztuje mezoterapia?

Koszt mezoterapii zależy od rodzaju leczenia i liczby zabiegów w sesji, których potrzebujesz. Ogólnie rzecz biorąc, jeden zabieg kosztuje od 250 do 600 PLN.

 

Jak się przygotować do mezoterapii?

Przed zabiegiem specjalista dokładnie wyjaśni czego możesz się spodziewać. Być może będziesz musiał unikać aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez tydzień przed zabiegiem. Te leki mogą zwiększać ryzyko krwawień i siniaków podczas mezoterapii.

 

Jak przebiega przebiega zabieg mezoterapii?

Przed zabiegiem skóra zostanie znieczulona specjalnym preparatem z lidokainą. Specjalista wykona serię zastrzyków za pomocą specjalnej krótkiej igły. Igła może być przymocowana do pistoletu mechanicznego, aby dostarczyć wiele zastrzyków z rzędu.

Zastrzyki mogą być podawane na różnych głębokościach – od 1 do 4 milimetrów w skórę – w zależności od stanu, który leczyłeś. Specjalista może umieścić igłę w skórze pod kątem lub bardzo szybko poruszać nadgarstkiem podczas wstrzykiwania. Każde wstrzyknięcie może jedynie wprowadzić niewielką kroplę roztworu do skóry.

Prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku sesji mezoterapii, aby uzyskać pożądany efekt. Powinieneś spodziewać się serii od 3 do 15 zabiegów. Częstotliwość  na początku zabiegi co 10 – 14 dni. Po uzyskaniu pierwszych efektów częstotliwość zostaje zmniejszona do 1 zabiegu na miesiąc.

 

Czy mezoterapia może być stosowana na wypadanie włosów?

Oprócz leczenia zmarszczek i usuwania zbędnego tłuszczu mezoterapię stosuje się również w leczeniu wypadania włosów i łysienia. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy naturalnych ekstraktów roślinnych, witamin lub osocza.

 

Mezoterapia osoczem

Znana również jako Wampirzy Lifting, to uniwersalny zabieg odpowiedni dla każdego, kto chce odmłodzić lub poprawić ogólny wygląd swojej skóry. Nasza krew jest pełna bogatych komórek płytkowych, hormonów wzrostu i wielu białek, takich jak cytokiny, wraz z innymi czynnikami bioaktywnymi, które mają składniki lecznicze do naprawy uszkodzeń w ciele. Głównym celem tej procedury jest pomoc w wymianie komórek, gdy stosuje się ją na problematycznej skórze lub na skórze głowy w celu utraty włosów, płytki stymulują i regenerują w celu leczenia szeregu problemów kosmetycznych.

Mezoterapia Dermaheal

Profilaktyka mezoterapii przeciw wypadaniu włosów, działa na rzecz poprawy wypadania włosów i łysienia u mężczyzn i kobiet. Indukuje wzrost włosów poprzez rewitalizację mieszków włosowych i stymulację krążenia krwi. Poprawia problemy skóry głowy i zwiększa gęstość i gęstość włosów. Stymuluje i wzmacnia mieszki włosowe. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

Mezoterapia Dr Cyj

Terapia peptydowa do skóry głowy i włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny, niezwykle skuteczny zabieg hamujący wypadanie włosów. Zabieg mezoterapii przyspiesza odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

 

Osoby, które wykonują mezoterapię na wypadanie włosów, twierdzą, że:
 • koryguje zaburzenia równowagi hormonalnej w mieszku włosowym i wokół niego
 • dostarcza składniki odżywcze do włosów
 • poprawia krążenie krwi
Skuteczność mezoterapii w odmładzaniu twarzy: ocena histologiczna i immunohistochemiczna

Mezoterapia, powszechnie znana jako „biorewitalizacja”, jest techniką stosowaną do odmłodzenia skóry za pomocą przezskórnego wstrzyknięcia roztworu multiwitaminy i naturalnych ekstraktów roślinnych, które eliminują oznaki starzenia się skóry.

Starzenie się jest złożonym, wieloczynnikowym procesem, który wpływa na każdy narząd w ciele, w tym na skórę. Klinicznie starzejąca się skóra charakteryzuje się cienkością, suchością i bladością, z zauważalnymi zmarszczkami i zmniejszoną elastycznością. Zmiany histologiczne związane wraz ze starzeniem się skóry obejmują nagromadzenie materiału elastycznego w skórze właściwej, proces znany jako elastaza słoneczna i zmiany ilościowe w kolagenie, które znajdują odzwierciedlenie w spadku biosyntezy.

Mezoterapia jest jedną z metod stosowanych ostatnio w celu odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Występuje kilka technik iniekcji stosowanych w mezoterapii: technika wewnątrznaskórkowa; technika grudkowa, w której odczynniki są wstrzykiwane do połączenia dermo-naskórkowego; metoda napawania, w której iniekcje wnikają na głębokość 2-4 mm i są dostarczane pod kątem 30-60°; i wstrzykiwanie „punkt po punkcie” w głębsze warstwy skóry właściwej.

 

Otwórz Chat
1
Close chat
Witaj! Dziękujemy za odwiedzenie nas. Naciśnij przycisk Start, aby porozmawiać z naszym wsparciem :)

Start