Klinka włosów Centrum trychologiczne

Pielęgnacja włosów i skóry głowy w czasach koronawirusa

Pielęgnacja włosów i skóry głowy w czasach koronawirusa

Domowa pielęgnacja włosów nigdy nie była tak popularnym tematem w mediach społecznościowych. Odkąd ogłoszono pandemię koronawirusa, jest to stały temat. Kobiety i mężczyźni zastanawiają się, jak mogą dbać o swoje włosy w domu, kiedy wizyta w gabinecie nie jest tak oczywistą kwestią.

Jestem szczęściarą. Zapuszczam włosy, więc moje wizyty u fryzjera nie są zbyt częste. Pod koniec lutego ścięłam włosy. Od tamtej pory jedynie je pielęgnuje.

Nie farbuje włosów, kilka siwych włosów to nie problem – mamy trend na naturę. W drogeriach możemy znaleźć wiele delikatnych środków koloryzujących, nie musi to być silna farba.

Skóra głowy i włosy muszą być wypielęgnowane i estetyczne i to jest totalna baza. Odrobina siwizny i delikatny nieład to nie powód do dyskomfortu, tym bardziej w tych szalonych czasach.

Poniżej przekaże Wam kilka rad na temat domowej pielęgnacji włosów w okresie pandemii.

 

Koloryzacja włosów w domu

Farbowanie włosów częściej niż co 12 tygodni może oznaczać zbyt intensywną ingerencję w ich naturalną strukturę. Jednak wiele osób farbuje włosy nawet co cztery tygodnie, jeśli możesz dać swoim włosom wakacje od koloru, pomoże to w poprawie ich kondycji.

Home office to świetny czas na detox, zamaskuj swoje odrosty za pomocą produktów maskujących w kolorze dopasowanym do Twojego naturalnego koloru włosów.

Jeśli myślałaś o przyjęciu na swój naturalny kolor, ale nienawidzisz odrostu, teraz jest świetny czas, aby pokazać swój naturalny kolor na kilka centymetrów i sprawdzić, czy będzie Ci odpowiadał.

W ostateczności kup delikatny środek koloryzujący w drogerii i spróbuj wykonać zabieg w domu. Pamiętaj, że lepiej wykonać go dwa razy niż przesadzić z intensywnością koloru. Podstawowa zasada to zaaplikowanie produktu na odrost i przeciągnięcie na końce dosłownie na kilka minut.

 

Higiena włosów

Aktywne życie i wczesne wstawanie oznaczają, że często rezygnujemy z mycia włosów, aby uzyskać dodatkowe 15 minut w łóżku, co zwykle oznacza związanie włosów w kucyk i nałożenie suchego szamponu.

Jeśli pracujesz w domu i masz trochę więcej czasu, nabądź nowych, dobrych nawyków i myj włosy częściej, a nie rzadziej. Sprawi to, że poczujesz się lepiej i pokusa pozostania w piżamie przez cały dzień będzie mniejsza 😉

Nie możemy sobie wyobrazić, ile razy dziennie dotykamy włosów, a tym samym przenosimy zarazki. Niemyte włosy to więcej sebum na skórze głowy, co przyciąga więcej brudu, kurzu i bakterii.

 

Detox włosów

Czas pandemii to świetny czas na oczyszczenie skóry, regularnie wykonywane złuszczanie zalegającej warstwy. Naszym sprawdzonym produktem jest DSD de Luxe Peeling . Dotleniona skóra wpłynie na poprawę grubości i jakości włosów.

Włosy nazwać można papierkiem lakmusowym organizmu. Im lepiej zadbamy o jakość snu i diety tym lepiej dla naszych włosów. Staraj się jeść regularnie i spożywać urozmaicone potrawy, wypijaj minimum 2 litry wody dziennie, kładź się spać najpóźniej o 23.
Wykorzystaj ten chory czas, aby zdrowe nawyki pozwoliły Ci zakończyć pandemie z pełną satysfakcją.

 

Author Info

Magdalena Pankowska

No Comments

Comments are closed.